Jeden z největších výrobců ultrazvukových přístrojů - Samsung Medison byl založen pod názvem Sonoace Medison již v roce 1985, aby ho poté v roce 2010 koupil přední výrobce elektroniky, společnost Samsung, za více než 260.000.000 USD.
Mezi první UZV přístroje od výrobce Sonoace Medison patřili stacionární přístroje SonoAce 6000 a 6000C (1), který už nabízel i základní barevný doppler. Jejich výroba začala někdy kolem roku 1995.
Nástupcem se stal poměrně oblíbený a velmi dlouho prodávaný SA 128 BW (2) (někdy označované, jako SA 6000 II), který nabízel kromě základního B-Modu i pulsní (PW) doppler.
Následovaly větší přístroje SA8000 (3) a SA9900 (4), které už nabízely 3D/4D zobrazení pro využití v porodnictví. Nahradily je pak verze X4 (6) s lepším rozlišením, ale pouze v černobílé variantě s pulsním dopplerem. Barevný doppler byl pak od varianty X6 součástí všech dalších typů UZV přístrojů. Řadu X pak ukončil přístroj s označením X8 (7), který byl až nápadně podobný přístroji stejné výkonnostní kategorie od společnosti Philips - Philips HD9.
Současně s přístroji řady X se začaly vyrábět UZV přístroje určené převážně pro gynekology, protože se u nich kladl důraz na velmi pokročilé zpracování 3D obrazů a 4D videí. Vývojová řada Accuvix začala verzí XQ (5), kterou ale velmi brzy nahradily přístroje Accuvix V10 (8) a Accuvix V20(9). Accuvix XQ byl prvním UZV přístrojem s dotykovým (tehdy ještě monochromatickým) dotykovým displejem, kdežto verze V20 vypadala již mnohem moderněji a v některých ordinacích dobře slouží dodnes.
Nový design a barevnou kombinaci plastových krytů odstartovala subtilní R7(10) a pak přístroje Accuvix XG (pozor, neplést se starší verzí XQ!), A30(11) a A35, u nichž můžeme mluvit o kvalitě zobrazení na velmi vysoké úrovni, která vyhovuje většině gynekologů pro jejich práci ještě dnes.
Po éře Accuvixů přichází řada UGEO. Přičemž tato část názvu se příliš do povědomí nedostala a většina zákazníků se setkala pouze s různými číselnými obměnami u zkratky HS (Hospital and Specialist). Nejnižší verze HS30(12) nabídla opravdu nadčasový design a konečně opět subtilnější tělo. HS30 poskytuje stejnou kvalitu zobrazení jako HS40(13), kde najdeme ale již i dotykový displej pro lepší ovládání. Mimochodem, verze HS40 patří suveréně mezi bestsellery tohoto jihokorejského výrobce.
Po vývojové řadě HS následují opět větší přístroje typu WS80(14) (pro využití v gynekologii) nebo RS80 (pro radiology) a v současné době se již novým zákazníkům nabízí UZ přístroje typu V5, V6 až po V8 (15).